Archiwum 2020/2021

Otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego

26 września przy naszej szkole otwarto czterotorową bieżnię lekkoatletyczną o sztucznej nawierzchni oraz skocznię do skoku w dal. W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Radni GiM Koziegłowy, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Koziegłowy, uczniowie. Pani  Karolina Turoń – Miklas, dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach podziękowała wszystkim zaangażowanym za doprowadzenie do realizacji  projektu.

Rajd integracyjny

Aby uczcić pierwszy dzień jesieni i przy okazji zażyć uroku spacerów, uczniowie naszego liceum udali się na rajd pieszy. Wycieczkę rozpoczęli w Ostrężniku, aby obcując z przyrodą, przejść do cudownego Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, gdzie zakonnik opowiedział im o historii tego miejsca. Dowiedzieli się, dlaczego stało się ono tak chętnie odwiedzane przez pielgrzymów i ludzi pragnących obcować z Bogiem. Mieli okazję do zadawania pytań, a więc ich ciekawość mogła być w pełni zaspokojona.

Zielona pracownia

Zużyte, pamiętające początki szkoły „tysiąclatki” mikroskopy i szafki, które zmieniały kolor z brązowego na ciemną zieleń i jasny seledyn, żeby wyglądać na nowsze. Wreszcie pomoce z biologii: szkielety w szklanych rozklejających się i popękanych gablotkach, bardzo stare (wg ksiąg inwentarzowych jeszcze z lat 70-tych) plansze i preparaty… tego już nie ma!

Od września 2020r. pracuję w nowoczesnej pracowni biologicznej, którą udało mi się zorganizować od podstaw dzięki fantastycznemuprojektowi prowadzonemu od kilku lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Spotkanie Rad Młodzieżowych

1 października uczniowie klasy 2B Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie, reprezentanci Rady Młodzieżowej, Mateusz Firek i Wiktoria Gil uczestniczyli w zebraniu Forum Młodzieży powiatu myszkowskiego.

Dzień Chłopaka

W środę 29.09.2020r. dziewczyny z klasy 2A oraz 2B liceum zorganizowały wyjazd do kręgielni Kukubara w Myszkowie. Była to niespodzianka z okazji Dnia Chłopaka, który obchodzimy 30 września.