Bieg "TROPEM WILCZYM"

W niedzielne południe 4.03.2018 roku odbył się bieg poświęcony pamięci żołnierzy wyklętych „TROPEM WILCZYM”, nad którym patronat objęła  Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Jadwiga Wiśniewska. Dystans 1963 metrów miał znaczenie symboliczne. Właśnie w tym roku zginął  ostatni żołnierz wyklęty, sierżant Józef Franczak, pseudonim Lalek.

W biegu wystartował nauczyciel Marcin Gwardyś oraz uczniowie  naszej szkoły: Jan Gwardyś IVa SP, Wiktor Gwardyś VII a SP,
a z oddziałów gimnazjalnych:  Dominik Włodarczyk II a , Mikołaj Hermanowicz II b, Mikołaj Morawski II b, Maksymilian Gross II b, Mateusz Firek  II b, Bartosz Puszczewicz II b, Ewa Ziętek  II c, Ewelina Wrazidło  II c, Wiktoria Kurzak II c, Szymon Wyszyński II c, Kacper Matyja III b.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali piękne medale oraz upominki, a szczęściarze dodatkowo wylosowali  gry edukacyjne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu za postawę i pamięć o Tych , którym tyle zawdzięczamy.

Opracował: Marcin Gwardyś