Sprzątanie Świata 2022

Tegoroczna, 29. edycja znanej wszystkim akcji przebiegała pod oficjalnym hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!” i przede wszystkim miała dotrzeć do tych, którzy śmiecą. W końcu, w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby śmiecący przestali śmiecić. Zastanówmy się więc, zanim wyrzucimy obok siebie kolejną porcję śmieci: wiele z nich rozkłada się przez lata i być może zostanie na planecie na zawsze jako niechlubne świadectwo naszego braku szacunku do przyrody.

Jak powiedział Wódz Seattle: „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia, jest nitką w tej pajęczynie; niszcząc pajęczynę życia – niszczy samego siebie”.

W tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie szkoły pod opieką nauczyciela biologii p. Urszuli Grabiszewskiej.