Sprawozdanie z przedstawień jasełkowych

Dnia 22 grudnia 2023 r. W naszej szkole odbyły się trzy przedstawienia jasełkowe. Pierwsze jasełka odbyły się o godz. 9.30 dla klas 1-3 SP, drugie miały miejsce o godz. 10.30 dla klas 4-6 SP, a trzecie jasełka odbyły się o godz. 11.30 dla klas 7-8 i liceum.

Tematyka jasełek dla klas młodszych utrzymana była w klasycznej konwencji szopki, w której rodzi się Dzieciątko Jezus. Do żłóbka, gdzie jest Święta Rodzina przychodzą ze swoimi darami pasterze, trzej królowie. Nad stajenką pieśni uwielbienia śpiewają aniołowie.

Jasełka dla najstarszej grupy były utrzymana we współczesnej konwencji. W pierwszej części bardzo bogaci ludzie przeoczyli przychodzące do nich Dziecię Jezus w ubogim małżonkach. Kobieta właśnie miała urodzić dziecko.

W drugiej części jasełek akcja rozgrywała się w ubogiej nędznej , w której mieli swoją wigilię biedni ludzie i oni to rozpoznali przychodzącego do nich Jezusa w tym małżeństwie spodziewającym się dziecka.

W trakcie jasełek i po ich zakończeniu uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali kolędy przy towarzystwie szkolnego zespołu.

Pani Dyrektor złożyła też wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Opracował Jarosław Trębski