,,Baśniobór" Brandon Mull

Książka ,,Baśniobór" została wydana 19.05.2011r. Autorem tego dzieła jest Brandon Mull, amerykański pisarz, autor powieści fantasy dla dzieci.

Głównymi bohaterami są Kendra i Seth, którzy mają spędzić wakacje u dziadka. Nie są oni  z tego powodu zadowoleni. Na początku dostają mnóstwo przestróg i zakazów. Jeden z nich zabrania im zbliżać się do lasu. Dzieci nie mają pojęcia, że ich dziadek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. W pilnowanym przez niego lesie żyją satyry, czarownice, chochliki i wróżki. Panują tam również inne zasady, które zostały ustalone nie bez powodu. Czy zamknięte w tym miejscu siły zła zostaną nieświadomie uwolnione przez bohaterów? Czy uda im się uratować Baśniobór?

Powieść ,,Baśniobór" jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Jednym z motywów jest  walka dobra ze złem. Książa bardzo mi się podobała. Polecam!

AUTOR: WIKTORIA JARZĄB, KLASA 2B LO