Relacja ze zbiórki żywności Caritas w koziegłowskich sklepach.

W dniach 8-9 marca 2024 r. na terenie całej Polski, w tym też na terenie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej została przeprowadzona XXIV zbiórka żywności – Tak pomagam.

Pozyskane artykuły spożywcze zostaną przekazane na przygotowania śniadania wielkanocnego dla osób samotnych, ubogich, niepełnosprawnych i bezdomnych. Zbiórka była zorganizowana w Koziegłowach w Delikatesach Centrum oraz w Biedronce na ul. Woźnickiej. Czterdziestu uczniów wolontariuszy naszej szkoły, z klas od 5 SP do kl. 2 LO, w piątek w godzinach od 14 do 18 i w sobotę od 10 do 15 zbierało żywność. W sumie zebrano dwanaście kartonów różnych produktów żywnościowych. We wtorek 12.03.2024 artykuły spożywcze zostały przetransportowane do Caritas Archidiecezji Częstochowskiej na ul. Ogrodową 24/44.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy okazali dobre serce i zaangażowali się w tą akcję.

Opracował: Jarosław Trębski