Europejski Dzień Języków

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

1 pażdziernika   odbył się w naszej szkole  Dzień Języków Obcych, który był  doskonałym sposobem na promowanie wśród uczniów nauki języków, zachętą i przykładem, że zdobytą wiedzę można w ciekawy sposób wykorzystać i dobrze się przy tym bawić.

Przedstawiciele poszczególnych klas  gimnazjum i liceum ogólnokształcącego mieli okazje wykazać się wiadomościami  w konkursie o Anglii i Niemczech dotyczącym  kultury, historii, geografii i obyczajów tych państw.

Zdolności i umiejętności uczniów zostały poddane wnikliwej ocenie przez nauczycielki germanistki , które wyłoniły laureatów. Gratulujemy wiedzy. Uczniowie, którzy zajeli miejsca na podium zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami. Młodzież szkolna obejrzała również prezentacje multimedialne dotyczące Wielkiej Brytanii
i Niemczech. W sali,w której odbywał się konkurs  można było obejrzeć barwne plakaty dotyczące Dnia Jezyków Obcych
.