Zdali egzaminy, dostali odblaski

Policjanci z Myszkowa przeprowadzili egzamin na kartę motorowerową dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Koziegłowach. Młodzież w obecności mundurowych musiała wykazać się umiejętnością jazdy jednośladem. Natomiast stróże prawa promowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i rozdawali uczestnikom odblaski.

W poniedziałek 1 października na terenie Zespołu Szkół w Koziegłowach odbył się egzamin praktyczny na kartę motorowerową, który przeprowadzili policjanci z myszkowskiej drogówki. Zanim uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności na torze przeszkód, wysłuchali prelekcji o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Mundurowi zwracali przede wszystkim uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym z jakimi mogą się spotkać nie znając przepisów i nie posiadając praktycznych umiejętności. Zachęcali też młodzież do używania elementów odblaskowych. Stąd każdy kto pozytywnie zaliczył egzamin, otrzymał odblaskową smycz. Najlepiej praktyczny sprawdzian zdała jedyna wśród uczestników dziewczyna. Uczennica zrobiła duże wrażenie nie tylko na stróżach prawa, ale też na swoich kolegach, którzy przy niej wypadli słabiej. W nagrodę otrzymała również kamizelkę odblaskową w której będzie na drodze bardziej widoczna i bezpieczna.