„Wy jesteście przyszłością świata,
Wy jesteście nadzieją Kościoła,
Wy jesteście moją nadzieją!”.

Od 02 czerwca 2011r, Gimnazjum w Koziegłowach nosi imię Jana Pawła II. W tym dniu uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, w kościele parafialnym w Koziegłowach, celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego Stanisława Nowaka. Podczas uroczystej Eucharystii ks. Arcybiskup Stanisław poświęcił sztandar szkoły z wizerunkiem papieża Jana Pawła II, ufundowany przez władze samorządowe Koziegłów.

Podkreślił również w jak ważnym momencie historycznym dla nas Polaków, w miesiąc po beatyfikacji papieża, szkoła w Koziegłowach nosić będzie imię tak wielkiego i wspaniałego człowieka. Po mszy świętej nastąpił przemarsz z kościoła do szkoły.  Barwny i liczny  korowód prowadziła  Gminna Orkiestra Dęta z mażoretkami z ZS w Pińczycach. Wspaniała wiosenna pogoda dostosowała się do uroczystej oprawy. W szkole nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci Patrona, ufundowanej przez społeczność szkolną i miejscowe środowisko. Aktu odsłonięcia tablicy dokonała Poseł Jadwiga Wiśniewska. Świadkami tego uroczystego i historycznego aktu byli pracownicy, uczniowie i zgromadzeni goście: władze gminy Koziegłowy, księża Dekanatu Koziegłowskiego, dyrektorzy szkół, byli pracownicy szkoły, poczty sztandarowe Gimnazjum im. Jana Pawła w : Myszkowie, Niegowie, Żarkach, Żarkach Letnisku, SP I LO w Koziegłowach oraz liczni przyjaciele szkoły.Po odczytaniu Uchwały Rady Gminy i Miasta Koziegłowy w sprawie nadania imienia szkole, przez przewodniczącą Rady Joannę Kołodziejczyk, burmistrz Jacek Ślęczka przekazał sztandar na ręce dyrektorki Joanny Luli i uczniów gimnazjum, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów i prezentacja sztandaru. W swym wystąpieniu Poseł na Sejm Jadwiga Wiśniewska powiedziała m.in. „ Już nie jesteście szkołą bez imienia. Dumna jestem z Was, ponieważ w czasach kiedy walczy się z Krzyżem, w czasach kiedy na świecie, za wiarę, giną Chrześcijanie, Wy, młodzież, o której się mówi, że jesteście w trudnym wieku, pokazaliście jaką drogą chcecie pójść. (…) Jeżeli pójdziecie drogą, którą wskazuje Jan Paweł II, to będzie najpiękniejsza droga jaka może być”. Również burmistrz Jacek Ślęczka podkreślił „ Wielkim zaszczytem i wielkim zobowiązaniem jest dla nas przyjęcie imienia Jana Pawła II. Droga młodzieży, postarajcie się umiejętnie słuchać słów tego Wielkiego Polaka i godnie reprezentować Jego Imię”.
Uczniowie przygotowali przepiękny program artystyczny. W scenkach teatralnych wspominali Jana Pawła II, jego spotkania z młodzieżą, które miały miejsce od początku jego pontyfikatu. „ Ojciec św. był wielką osobowością. Kto wie czy niejedna z największych w historii? Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski, przyjacielski. Żartował z nami i płakał. Nie wstydził się swojej ludzkiej słabości. Na tym polegała Jego siła” – powiedziano m.in.
Podczas uroczystości można było obejrzeć wystawę obrazów autorstwa Pana Tadeusza Puszczewicza oraz złożyć wpis do księgi pamiątkowej.