Łazik marsjański w naszej szkole

28 września mieliśmy możliwość w naszej szkole podziwiać niezwykły pojazd zbudowany przez studentów Politechniki Częstochowskiej.

Konstruktorzy łazika marsjańskiego najpierw zaprezentowali relację z międzynarodowych zawodów University Rover Challenge 2018, które rozegrały się na pustyni w amerykańskim stanie Utah. Tam zajęli zaszczytne I miejsce.

Potem zobaczyliśmy pojazd, jak działa i wykonuje różne zadania. Zainteresowani tą niecodzienną maszyną zadawaliśmy też mnóstwo pytań uzdolnionym studentom.
Na koniec spotkania, którego koordynatorem był Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy, pan Krzysztof Bąk, łazik musiał pokonać przeszkodę w postaci  naszych „nóg” – eksperyment był ciekawy i nietypowy, a zarazem bezpieczny.