Pomoc To Moc

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach ratunkowo – szkoleniowych przy wsparciu Klubu Sportowego Warriors z Koziegłów, który realizuje zadania finansowane z funduszu prewencyjnego PZU SA  w ramach akcji prewencyjnej Pomoc To Moc  pn. Sportowy ratownik. Młodzież szkolił pan Marcel Kolasa. Szkolenie miało  na celu poprawę bezpieczeństwa,  ochronę zdrowia i było   ukierunkowane na udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Uczniowie zostali przeszkoleni, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak sprawdzić stan poszkodowanego, jego podstawowe funkcje życiowe, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji  bezpiecznej.  Uczestniczący w zajęciach pierwszej pomocy przedmedycznej zostali obdarowani   apteczką niezbędną  w przypadkach udzielania pierwszej pomocy. Proste techniki, procedury postępowania oraz wiedza zdobyta podczas szkolenia pozwolą młodzieży prawidłowo   i skutecznie działać na miejscu zdarzenia.

Opracowała Milena Gruszka