Nowe laboratorium przyszłości - pracownia techniczna w Koziegłowach

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach mogą poznawać tajniki techniki  i korzystać z nowoczesnego laboratorium. Jest to na pewno bardzo ważny krok w nauczaniu i rozwijaniu zainteresowań technicznych naszych uczniów zgodnie z myślą: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”   Konfucjusz wypowiedział te słowa ponad dwa tysiące lat temu, a nadal są aktualne.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości”pracownia została wyposażona w sprzęt elektryczny (wiertarka stołowa, wkrętarka akumulatorowa, szlifierka) i elektroniczny (lutownica, multimetry, zestawy zestawów elektronicznych Arduino) Specjalistyczne umeblowanie, imadła oraz zestawy różnorodnych narzędzi pozwolą uczniom zdobyć wiedzę nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce.W nowoczesnej pracowni dzieci będą uczyć się podstaw ślusarstwa, stolarstwa, elektryki i elektroniki  a także rozwijać swoje umiejętności w trakcie zajęć kulinarnych czy szycia.

Człowiek najlepiej uczy się poprzez udział i doświadczanie, poprzez emocje i pytania jakie temu doświadczaniu towarzyszą. Zajęcia praktyczne techniki będą dla uczniów wspaniałą przygodą. Tutaj nikt się nie będzie nudzić gdyż "dzieciaki" są chętne na nowe wyzwania.