Warsztaty muzyczne

Dnia 14.10.2022 r. odbyła się audycja muzyczna pt „Moja sąsiadka, Ukraina” podczas której nasi uczniowie poznali narodowe barwy Ukrainy, jej symbole i tradycje. Dzieci zobaczyły narodowy taniec Ukrainy HOPAK.

Dowiedzieli się jak wygląda narodowy instrument, czyli bandura i poznali najciekawsze tradycje zza wschodniej granicy. Dzięki porównaniu nazw warzyw i owoców dzieci poznały różnice i podobieństwa w naszych językach, które czasem doprowadzają do zabawnych nieporozumień. Tancerze występowali w tradycyjnych strojach centralnej Ukrainy i prócz Hopaka zaprezentowali także Dubotaniec, czyli taniec tupany z Zakarpacia. Dzieci wspólnie śpiewały ukraińską wyliczankę o dębie, chłopcy próbowali swoich sił w kozackich popisach, a dziewczynki rytmicznie tupały w Dubotancu.