Akcja charytatywna Dzień Piżamy

Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.
Flora Edwards

Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Fundacja wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych.

Dla wielu podopiecznych Fundacji, piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych - były tygrysy, misie, żabki i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki.

Był to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie finansowe naszej akcji. Uzbierana przez nas kwota 1214,25 zł. została wpłacona na konto Fundacji ,,Gdy Liczy się Czas”. Zostanie ona przeznaczona na zakup pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu.

POJEDYŃCZE AKTY DOBROCI WSPÓLNIE TWORZĄ WIELKIE DOBRO!

Opiekun SU Aleksandra Niedziocha