Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej im. A. Szklarskiego w Koziegłowach w roku szkolnym 2019/2020.

Dziewiętnastu Uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadziło następujące działania:

1. Zbiórka maskotek, słodyczy i przyborów szkolnych, w celu pomocy dzieciom z Kresów (1-15 listopada 2019r.)
  2. Akcja nabywania cegiełek na rzecz dzieci niewidomych i niepełnosprawnych "Szkoło pomóż i Ty" (16-30 listopada 2019r.)
  3. Akcja "Świąteczna Kartka Dobroczynna" (6-20 grudnia 2019r.)
  4. Zbiórka żywności organizowana przez Caritas i parafię św. M.M w Koziegłowach (6-7 grudnia 2019r.,w Delikatesach Centrum i w sklepie Biedronka)
  5. Pomoc w Ogólnopolskiej akcji zbiórki funduszy na budowę domu hospicyjnego dla dzieci (20-22 luty 2020r.).

Na rok szkolny 2019/2020 założono do zrealizowania też wiele innych działań, ale ze względu na zamknięcie szkoły z powodu epidemii koronawirusa nie zostały one przeprowadzone.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Jarosław Trębski