• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Z życia szkoły GIMNAZJUM

 

Aktywni uczniowie nagrodzeni.

Uczniowie gimnazjum i liceum, należący do zespołu teatralnego „Bez nazwy” oraz pełniący honorową służbę w pocztach sztandarowych, w nagrodę za godną postawę, reprezentowanie szkoły, propagowanie kultury słowa oraz zdobywanie funduszy
dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach, pojechali 14 czerwca na wycieczkę do Krakowa.

Wyjazd uczniów z gimnazjum na Jasną Górę 1 czerwca 2017 r. w 300-lecie koronacji Obrazu

1 czerwca 2017 r. czterdziestu dwóch uczniów z gimnazjum wraz z trzema opiekunami: Bogusławą Balińską, Iwoną Saletą i  Jarosławem Trębskim udało się autokarem do Częstochowy na Jasną Górę, aby świętować 300 -lecie koronacji papieskimi koronami obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski. 

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Językowym

Klaudia Zębik, uczennica klasy IIIB naszego gimnazjum, została doceniona w  Ogólnopolskim Konkursie Językowym na niemieckojęzyczną kartkę z pamiętnika „Tag für Tag”, którego organizatorem jest Szkoła Języków Obcych GLOSSA z siedzibą w Krakowie. Klaudia zdobyła „Wyróżnienie Internautów”, którzy docenili jej odwagę, twórczość, kreatywność oraz  myślenie po niemiecku przelane na kartki pamiętnika. Internauci mogli przeczytać fikcyjną opowieść przeniesioną do okresu rozwoju dziecka w łonie matki. Nauczycielem wspierającym gimnazjalistkę jest p. Milena Gruszka.

Dzień Europy

1 maja minęła kolejna rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Dzień Europy, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych: p.Magdalena Matyja oraz p. Michał Polaczek.

Podwójny sukces w konkursie „Nie zadawalajcie się miernotą”

,,Nie zadowalajcie się miernotą” to hasło corocznego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół w Pińczycach. Zadaniem uczniów jest napisanie pracy literackiej inspirowanej słowami Jana Pawła II, rozważającej ich treść              i pokazującej ciągłą aktualność. W tegorocznej VII edycji konkursu wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszego gimnazjum:    

- Wiktoria Konieczniak z klasy I - III miejsce (opiekun pani Bogusława Balińska),

- Paulina Rychlik z klasy III c -  miejsce II (opiekun pani Agaty Boroń).