Akcja "św. Mikołaj na Kresach"

Drodzy Rodzice.

Każdego roku, Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” może realizować misję wsparcia naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. W tym, jakże niełatwym czasie, okażemy solidarność z naszymi rodakami w akcji „Święty Mikołaj z Polakami  na Kresach”.

W tym roku prosimy o zbieranie w szkołach tylko słodyczy - zapakowanych oraz z dłuższym terminem ważności (co najmniej do stycznia 2021r.). Proponujemy również zbiórkę tylko nowych książek o tematyce historyczno – patriotycznej, które byłyby podarunkiem szkół z Polski dla polskich szkół na Kresach. Zbiórka darów będzie trwała w od 1 do 15 października 2020r. Dary należy składać na zapleczu sali nr 11 (historyczna).

Będzie też możliwość finansowego wsparcia akcji, które umożliwi nam nabycie najbardziej potrzebnych Kresowianom rzeczy. Zbiórka do puszki odbędzie się w naszej szkole 1 i 2 października (czwartek i piątek) na długich przerwach o godz. 11.30-11.50; 12.35-12.55; 13.40-13.55

ks. Paweł Cielibała                 Jarosław Trębski

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu