Otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego

26 września przy naszej szkole otwarto czterotorową bieżnię lekkoatletyczną o sztucznej nawierzchni oraz skocznię do skoku w dal. W uroczystości uczestniczyli m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Radni GiM Koziegłowy, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Koziegłowy, uczniowie. Pani  Karolina Turoń – Miklas, dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach podziękowała wszystkim zaangażowanym za doprowadzenie do realizacji  projektu.

Inwestycje zrealizowane zostały przez Gminę i Miasto Koziegłowy w ramach rządowego programu "Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej". Pomysłodawcą budowy bieżni przy ZS w Koziegłowach był ówczesny Radny Gminy i Miasta Koziegłowy i zarazem nauczyciel wychowania fizycznego, Krzysztof Pluciński. Udział w doprowadzeniu do realizacji projektu miał Piotr Kołodziejczyk, w okresie kiedy był jeszcze Wiceburmistrzem Gminy i Miast Koziegłowy. Wraz ze swym zastępcą Wicestarostą Mariuszem Morawcem przekazał w sobotę szkole dwa stopery do mierzenia czasu podczas biegów. Po uroczystym przecięciu wstęgi odbyły się pokazowe biegi oraz skoki w wykonaniu uczniów  szkoły.