Rajd integracyjny

Aby uczcić pierwszy dzień jesieni i przy okazji zażyć uroku spacerów, uczniowie naszego liceum udali się na rajd pieszy. Wycieczkę rozpoczęli w Ostrężniku, aby obcując z przyrodą, przejść do cudownego Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, gdzie zakonnik opowiedział im o historii tego miejsca. Dowiedzieli się, dlaczego stało się ono tak chętnie odwiedzane przez pielgrzymów i ludzi pragnących obcować z Bogiem. Mieli okazję do zadawania pytań, a więc ich ciekawość mogła być w pełni zaspokojona.

Na szczęście tego dnia pogoda dopisywała i marsz był czystą przyjemnością. Całej wyprawie przewodził Łukasz, który jest fanem przyrody. Wspólnie pokonali wszystkie trudności, zaś Łukasz  mógł się cieszyć  tym pięknym dniem. Uczniowie drugiej klasy wprowadzali młodszych kolegów, którzy dopiero przybyli do naszej szkoły, w tajniki licealnego życia. Było widać, że nie jest to przyjaźń na jeden dzień, gdyż nie mogli się ze sobą rozstać; rozmowom i dobrej zabawie nie było końca. Wisienką na torcie ich integracji były wspólne tańce, które dodatkowo rozluźniły atmosferę. Żeby jeszcze bardziej osłodzić sobie ten dzień, wstąpili na lody. Jednak wciąż trzeba było uzupełniać spalone kalorie, toteż młodzi  turyści koziegłowskiego LO rozpalili ognisko i zjedli kiełbaski.
Atmosfera była cudowna, wszyscy wrócili zadowoleni i nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.