Św. Mikołaj na Kresach

Sprawozdanie z akcji „Święty Mikołaj na Kresach”

W terminie od 30.10. 2023r. do 10.11. 2023r. poszczególne klasy z naszej szkoły przynosiły przygotowane paczki, aby wesprzeć dzieci mieszkające na Kresach Wschodnich. Nasi wolontariusze zachęcali do zbierania produktów i sami koordynowali akcję robienia paczek w poszczególnych klasach.

Organizatorem akcji '”św. Mikołaj na Kresach” jest Towarzystwo Patriotyczne Kresy z siedzibą w Częstochowie. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, objęła pomocą materialną Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie Rodakom na Ukrainie pogrążonej wojną mieszkających w obwodzie lwowskim.

Klasy przygotowały paczki (reklamówki), która zostaną przekazane konkretnym dzieciom mieszkającym na Kresach. W sumie przygotowano ich dwadzieścia pięć. Paczki zawierały: książkę -lekturę dla dzieci, zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, dżem, żelki oraz kartkę z życzeniami świątecznymi od dzieci/ młodzieży przygotowujących paczkę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim, którzy włączyli się w przebieg tej akcji.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem, p. Jarosławem Trębskim