Akcja - zbiórka na dom hospicyjny

Sprawozdanie z akcji zbiórki pieniędzy na budowę

domu hospicyjnego dla dzieci w Zaleszanach

Dnia 16 i 17 listopada 2023 r. wolontariusze z naszej szkoły zbierali do puszek fundusze na rzecz budowy domu hospicyjnego dla dzieci w Zaleszanach. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Z Serca Dla Serca, ul. św. Jana Pawła II 7, 37-415 Kępie Zaleszańskie.

W malowniczych terenach ziemi podkarpackiej, w widłach rzek Wisły i Sanu, na styku trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, w Skowierzynie – na terenie gminy Zaleszany – w okolicach Stalowej Woli i Sandomierza powstaje wyjątkowe miejsce – Dom Hospicyjny dla nieuleczalnie chorych dzieci z całej Polski. Dom Aniołków to niezwykły Dom, który służy tym najbardziej niewinnym, bezbronnym dzieciom dotkniętym chorobą i cierpieniem.

To wyjątkowy Dom, gdzie każde dziecko może odpocząć i znaleźć ulgę pośród swojego cierpienia i choroby. To nie tylko Dom dla małych pacjentów, ale i ich rodzin. Dom Aniołków wziął się z potrzeby społecznej, by w miejscu, gdzie mieści się pustka na mapie hospicjów dla dzieci, wybudować wyjątkowe miejsce, gdzie niebo łączy się z ziemią.

Udało nam się zebrać 198 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję (uczniom, rodzicom, nauczycielom...).

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem Jarosławem Trębskim