XVII Regionalny Turniej Wiedzy Historyczno – Literackiej

2 października 2011 roku nasi uczniowie wzięli udział XVII Regionalnym Turnieju  Wiedzy Historyczno – Literackiej dla szkół ponadgimnazjalnych  „Przewrót majowy w 1926 r.

i Marszałek Piłsudski”

organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Władysława Biegańskiego, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego i Prezydenta Miasta Częstochowy. Turniej adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazalnych z terenu miasta Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

W roku 2011 przypada 85. rocznica przewrotu majowego i celem konkursu było przybliżenie wiedzy

o uwarunkowaniach historycznych przejęcia władzy przez Józefa Piłsudskiego i zwrócenie uwagi na wybitne postacie II Rzeczpospolitej, a także popularyzacja literatury naukowej i popularnonaukowej. Jest nam bardzo przyjemnie pochwalić się, iż dwoje naszych uczniów znalazło się wśród 10 finalistów i ostatecznie zajęli: Wojciech Jagoda – IV miejsce, Marcin Męcik – VI miejsce, natomiast Tomasz Janas otrzymał wyróżnienie. Mamy nadzieję, że turniej przyczynił się do poszerzenia intelektualnych horyzontów i zainteresowań.