Dzień Papieski

W dniu 27 X 2011r. odbył się w naszej szkole Dzień  Papieski przeżywany w tym roku pod hasłem: „Jan Paweł II. Człowiek modlitwy.”

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali programu artystycznego na temat modlitwy w życiu Jana Pawła II. Głównym przesłaniem akademii było wezwanie papieża do kontaktu z Bogiem

w każdej sytuacji życia i w każdym czasie: w bólu i radości, w obliczu cierpienia, śmierci, ale także w szczęściu, w drodze do szkoły, w pracy, pośród codziennych trosk i obowiązków.

W tresci apelu zostały wykorzystane wspomnienia współpracowników błogosławionego Jana Pawła II : ks. kardynała Stanisława Dziwisza, ks. Mieczysława Malińskiego, Andre Frossarda, a także fragment „Tryptytu rzymskiego”. Akademię przygotowali uczniowie kl. IA oraz IIA z pomocą ks. Łukasza, chór szkolny pod kierunkiem pani Anny Łuszczyk – Matyi wykonał oprawę muzyczną.