„Ruszaj Po eurO”.

24 XI 2011 r. w Katowicach w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego miał miejsce finał II edycji projektu edukacyjnego „Ruszaj Po eurO”. Miesiąc wcześniej, uczniowie klas II naszego liceum mieli możliwość uczestniczenia w pierwszym etapie tegoż projektu.

Na warsztatach prowadzący najpierw przedstawił założenia Regionalnego Programu Operacyjnego, a następnie pokazał przykłady różnych inwestycji z naszego województwa, wykorzystujących fundusze europejskie. Kolejną godzinę zajęć wszyscy spędzili nad grą planszową (województwo śląskie a fundusze europejskie). Uczniowie otrzymali upominki od fundacji Viribus Unitis.

W finale mogły wziąć udział wszystkie szkoły biorące udział w projekcie (40 szkół ponadgimnazjalnych

z województwa śląskiego). Naszą szkołę reprezentował 3-osobowy zespół: Katarzyna Jagusiak IIA, Tomasz Janas IIA, Tomasz Wacowski IIB; opiekun p. Stefania Lech.

Oprócz pracy nad testem uczestnicy oglądali różne filmy związane z projektami w całym województwie, zwiedzali gmach Urzędu Marszałkowskiego, uczestniczyli w prelekcji o historii tego budynku.

Okazało się, że nasza drużyna była najlepsza ze wszystkich i zdeklasowała pozostałych. Nagrody wręczał sam Marszałek Województwa Śląskiego – pan Adam Matusiewicz.