IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Pana Jacka Ślęczki w kategorii dziewcząt i chłopców

To już dziewiąta edycja, której organizatorem tej sportowej imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „ORLIKI” w Gniazdowie, Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy oraz Szkoła Podstawowa w Gniazdowie. Celem głównym zawodów było propagowanie aktywnego stylu życia, upowszechnienie piłki nożnej wśród dziewcząt i chłopców, kształtowanie prawidłowej postawy sportowej oraz edukacja poprzez sport.

W tegorocznym turnieju na kompleksie rekreacyjno – sportowym w Gniazdowie wzięło udział 12 drużyn w kategorii chłopców i dziewcząt. O najwyższe miejsca walczyły Szkoły Podstawowe z: Pińczyc, Koziegłów, Lgoty Górnej, Cynkowa, Koziegłówek oraz gospodarze turnieju czyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Gniazdowa. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych turniej rozegrano w grupach. Następnie zwycięzcy z poszczególnych grup walczyli o miejsce pierwsze a zespoły z drugim miejscem walczyli o miejsce trzecie. Priorytetem turnieju była dobra zabawa, jednak jak przystało na zawody sportowe nie brakowało emocji i ducha walki zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pińczycach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cynkowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

Statuetkę dla najlepszej bramkarki otrzymała Angelika Lisowska ze Szkoły Podstawowej w Lgocie  Górnej, najlepszym strzelcem okazała się Maja Ostaszewska ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach, a najlepszą zawodniczką została Emilia Major, również ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach.

W kategorii chłopców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pińczycach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cynkowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

Statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Kamil Śmietana ze Szkoły Podstawowej w Gniazdowie, najlepszym strzelcem został Mikołaj Mizera ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, najlepszym zawodnikiem okazał się Dominik Zenderowski  ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach. Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczał Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Pan Jacek Ślęczka, Radny Powiatu Myszkowskiego Pan Mateusz Kolasa, który w zastępstwie reprezentował Panią Europoseł Jadwigę Wiśniewską, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniazdowie Pani Teresa Pakuła – Sosnowska, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORLIKI” w Gniazdowie Pani Aniela Nawara oraz sędzia główny turnieju Pan Tomasz Myga.

Aneta Myrmus