Czytam z klasą lekturki spod chmurki – podsumowanie I modułu

Uczniowie klas młodszych w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie pt.: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Głównym celem tego projektu jest wzbudzenie u dzieci aktywności czytelniczej.

I moduł został właśnie zakończony. Projekt jest tak podzielony, aby dopasować się do możliwości uczniów na każdym poziomie edukacyjnym, stąd też uczniowie
z poszczególnych klas realizują inne zadania. Uczniowie klas 1 omawiali baśń Hansa Christiana Andersena pt.: „Calineczka”, z kolei uczniowie klas 2 skupili się na lekturze Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, a klasy 3 na książce autorstwa Marii Terlikowskiej pt.: „Drzewo do samego nieba”. Realizacji zadań projektowych towarzyszyło sporo pracy, ale również zabawy dla dzieci – uczniowie na samym początku projektu stworzyli swoje własne „Czytusie”, które towarzyszyć mają im przy omawianiu poszczególnych lektur, następnie przygotowali kolorowe lekturniki, a także stworzyli wraz z nauczycielami prace plastyczno – techniczne, które odzwierciedlały główne motywy wybranych lektur i baśni. W realizację projektu zostali włączeni również rodzice jak i nauczyciele z klas starszych. Podsumowaniem I modułu projektu było wykonanie zakładek do książek.

Od stycznia uczniowie klas młodszych przystąpią do realizacji kolejnego modułu projektu, tym razem skupiać się będzie on na zwierzęcych bohaterach.