DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013/2014

14 października każdego roku obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, nazywany potocznie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji, również w naszej szkole, tego dnia zostało zorganizowane święto dla przedstawicieli oświaty oraz dla nas samych – uczniów

O godzinie 9.00 w hali sportowej rozpoczęła się akademia przygotowana przez klasy trzecie. W tym roku miała ona charakter bardzo rozrywkowy i lekki. Nasi koledzy i koleżanki wcielili się w ,,postacie” znane każdemu uczniowi bardzo dobrze (przynajmniej temu uczęszczającemu regularnie do szkoły) , czyli w naszych wspaniałych belfrów. Klasa III przedstawiła scenkę z życia nauczycieli, to znaczy z posiedzenia Rady Pedagogicznej. Po zabawnym programie artystycznym przyszedł czas na bardzo poważną część święta, czyli wręczanie kwiatów i podziękowań naszym nauczycielom.

Po głównych uroczystościach uczniowie klas drugich, zorganizowali dla kas pierwszych Dzień Kota. Młodzi gimnazjaliści mieli okazję wykazać się      m.in. w takiej konkurencji jak picie mleka bez dotykania miski rękami. ,,Kociaki” z trudnymi zadaniami, przed jakimi postawili je starsi koledzy, poradziły sobie doskonale i takim sposobem zostały włączone do elitarnego grona uczniów Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koziegłowach. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia  odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Oczywiście demokratyczne!

Anna Niedbała kl. I LO

ZAPRASZAMY DO GALERII