KICK-OFF VERANSTALTUNG

22 października odbyła się akademia rozpoczynająca kolejny projekt Comenius w naszej szkole. W ramach projektu uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego współpracują ze szkołami w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Wszyscy bardzo chętnie biorą udział w tym projekcie, ponieważ chcą doskonalić języki obce, poznać nowych ludzi  i zwiedzić ciekawe miejsca. Głównym celem akademii było przybliżenie społeczności szkolnej idei programu Comenius, a przede wszystkim na czym polega projekt pt. ”Konflikt    i Konsensus - metody debaty’ , który obecnie realizujemy. Uczestnicy debaty „Wady i zalety Comeniusa” świetnie bronili swoich stanowisk, dobierając odpowiednie argumenty. Nad przewodnictwem
i przestrzeganiem reguł debaty czuwał marszałek.

Podczas uroczystości mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików, przygotowanych przez uczniów z Porto, Mallaig, Oettingen i Koziegłów. Film nakręcony przez naszych licealistów zebrał gromkie brawa. Na sam koniec połączyliśmy się na żywo ze szkołą  z Portugalii. Zarówno nasi uczniowie jak również i Portugalczycy  bardzo się ucieszyli   i przekazali sobie pozdrowienia. Wszyscy nie mogą się doczekać, kiedy rozpoczną się pierwsze spotkania.

Weronika Cesarz kl. II LO

Film przygotowany przez naszych uczniów: