NA POMOC ZIEMI, CZYLI POMYSŁ NA ODPADY

W ramach nawiązania do pierwszej ogólnopolskiej kampanii społecznej na temat oszczędzania zasobów naturalnych uczniowie klasy IVb  przedstawili swój pomysł na odpady. Kampania Ekodzieciaki zachęca do edukowania poprzez kreatywną zabawę. Promuje takie aktywności z dziećmi, które uczą twórczego myślenia i działania, a jednocześnie kształtują postawy ekologiczne.

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie omawiali wpływ codziennych zachowań na stan środowiska, poznali pojęcia takie, jak: segregacja, biodegradacja, recykling i utylizacja. Dowiedzieli się również,
że śmieci to także cenne zasoby, z których mogą powstać nowe produkty, np. place zabaw i zabawki. Efektem przeprowadzonych zajęć były ekologiczne zabawki wykonane z odpadów, które można podziwiać na wystawie klasowej.