WYCIECZKA DO PODLESIC

30 października klasa VI B uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez ratowników GOPR-u JURA w Podlesicach koło Kroczyc. Tematyka spotkania była związana z promocją zdrowia, aktywnym wypoczynkiem, ale przede wszystkim z bezpieczeństwem.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania ośrodka, z pracą ratowników
oraz zobaczyli, jak wygląda szkolenie psów ratowniczych. Następnie ratownicy pokazali uczniom sprzęt ratowniczy i wyposażenie samochodów, którymi można dostać się
do poszkodowanych w bardzo trudnych warunkach.

Na koniec uczestnicy szkolenia otrzymali upominki i pozowali do pamiątkowego zdjęcia wraz z ratownikami.

Klasa VIB wraz z wychowawczynią dziękują za poświęcony czas, a także za ukazanie, jak ważna jest szybka pomoc i sprawna działalność ratowników  GOPR-u JURA  na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.