Dzień Papieski

W 2010 roku obchodziliśmy 32. rocznicę wyboru na stolicę Piotrową Kardynała Karola Wojtyły.

Ten Papież - Polak, który przybrał imię Jan Paweł II, przez prawie 27 lat zachęcał ludzi do refleksji nad celem i sensem życia, służby i cierpienia, miłości i odpowiedzialności.

Wzywał młodzież do podjęcia trudu pracy nad własnym charakterem i wierności prawom Bożym.

Jan Paweł II - odwaga świętości to hasło X - jubileuszowego Dnia Papieskiego, który przeżywaliśmy w naszej szkole 14 października. Chcieliśmy zatrzymać się przez chwilę nad świętością Jana Pawła II, która przejawiała się w każdej chwili jego życia: w modlitwie,w spotkaniach z ludźmi, ale i w zwykłej szarej codzienności. Wujek Karol, bo tak do niego zwracali się ludzie młodzi, pokazywał że świętość osiąga się poprzez codzienną wierność Bogu nawet podczas odpoczynku na wakacjach.

Włączając się w obchody kolejnego Dnia Papieskiego, uczniowie naszej szkoły także zechcieli zgłębić tajemnicę świętości, jaką emanował Jan Paweł II. Pomogła nam w tym poezja Karola Wojtyły i rozważania prowadzone przez uczniów klas pierwszych przygotowanych przez księdza Łukasza Tryndę jak również młodzieżowe pieśni religijne traktujące o świętości wykonane przez chór naszego Gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Łuszczyk.