ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to szczególny dzień w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość,
o która tak długo i zawzięcie walczyliśmy. Święto Niepodległości to również dzień, w którym wszyscy Polacy powinni się zjednoczyć – dla Polski i z myślą o Niej.

Z okazji 95 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, we wtorek 12 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie gimnazjum w prezentacji multimedialnej przypomnieli krótki rys historyczny Polski. Uroczystość uświetniły recytacje wierszy oraz śpiewane przez chór patriotyczne pieśni. Rytmy żołnierskich piosenek szybko porwały uczniów naszej szkoły do wspólnego świętowania. Można było usłyszeć m.in. „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz podniosłą „Rotę”.