DZIEŃ GÓRNIKA

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu z górnikiem – ratownikiem kopalni Sośnica Mikoszowy. Prelekcja miała miejsce 17.12.2013r. w auli Gimnazjum.

Gość opowiadał dzieciom jak wygląda praca pod ziemią , jakie niebezpieczeństwa czyhają na pracujących tam górników, jak działają służby ratunkowe w kopalni. Uczniowie słuchali
z zaciekawieniem i uwagą. Na zakończenie  był czas na pytania i słodkie upominki, które przywiózł nasz gość.

Uczniowie klas 4-6 wykonali prace plastyczne – czapki z pióropuszami, stanowiące  dekorację  sali,  w której odbyło  się spotkanie.

Julia Puszczewicz- uczennica klasy VIa zagrała na pianinie dwa utwory muzyczne dedykowane specjalnie dla  naszego gościa, a delegacja szkoły złożyła Panu serdeczne życzenia z okazji święta patronki górników –
Św. Barbary i wręczyła prezent: choinkę bożonarodzeniową, podarowaną przez panią Ficę.