OGÓLNOPOLSKI KONKURS "POKAŻ NAM JĘZYK"

31 marca 2014 r. uczniowie naszego Liceum brali udział w półfinale XIV edycji  ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe.Uczestnikami półfinału w Chorzowie byli: Marcin Adamiecki, Angelika Frądczak, Agnieszka Twardak, Michał Waligóra.

W tym roku konkursowe zmagania odbywały się pod hasłem „Rodzina - tradycja, czy nowe wartości?"

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży znajomości języków obcych oraz zwiększanie ich kompetencji językowych. Ponadto uczestnictwo w konkursie zachęca do poszerzania wiedzy z zakresu historii, kultury, geografii krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i po raz pierwszy w tym roku - hiszpańskojęzycznych.

Gościem specjalnym był Kevin Aiston – prezenter telewizyjny i radiowy, znany głównie z talk-show „Europa da się lubić”.