KONKURS "PODRÓŻE PO EUROPIE"

Uczennice naszego gimnazjum gościły w szkole w Żarkach Letnisko, w której  odbył się konkurs pt. ,,Podróże po Europie”. Konkurs składał się z pięciu konkurencji : przygotowanie prezentacji, potrawa charakterystyczna dla danego kraju, skecz, plakat oraz test wiedzy o Unii Europejskiej.

Poszczególnym szkołom przyporządkowane zostały różne kraje min. : Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania. Nasze gimnazjum reprezentowało Polskę. W skład naszej drużyny wchodziły : Martyna Nowak, Martyna Kańtoch, Małgorzata Gorgoń, Weronika Cesarz i Karolina Gil na czele z Panią Mileną Gruszką. Jury było zachwycone potrawą jaką przyrządziłyśmy. W teście wiedzowym o Unii Europejskiej wypadłyśmy znakomicie. Martyna Nowak pięknie wyrecytowała wiersz o Polsce.
W klasyfikacji zdobyłyśmy trzecie miejsce. Jesteśmy z tego bardzo dumne.
Podczas tego konkursu świetnie się bawiłyśmy. Dzięki niemu bliżej poznałyśmy Unię Europejską, kraje wchodzące w jej skład i korzyści z przystąpienia. Takie konkursy wzbogacają naszą wiedzę, rozwijają i zachęcają do dalszej nauki.