POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

09.05.2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej: "Spacer po Europie". Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. R. Schumana w Myszkowie. Czteroosobowa drużyna w składzie Olga Bielecka, Julia Maszczyk, Wiktoria Słocińska i Klaudia Zębik zmagały się z testem zawierającym podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej, członkostwa Polski w jej strukturach, a także znajomości mapy politycznej.

Drużyna musiała również przygotować charakterystyczną potrawę wybranego kraju oraz omówić sposób jej przygotowania.  Oczywiście po ocenie dań nastąpiła ich degustacja. Uczniowie zaprezentowali również plakaty przedstawiające zabytki wybranych państw.Nasza drużyna zajęła II miejsce prezentując Hiszpanię.

Nagrody wręczały Pani Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie mgr Aleksandra Okraska oraz Pani Dyrektor do spraw Gimnazjum nr 5 mgr Joanna Jurczyk.