Otrzęsiny klasy pierwszej

Oj, działo się, działo… Drugoklasiści z naszego liceum zorganizowali otrzęsiny swoim młodszym kolegom. Było to powitanie uczniów pierwszej klasy, którzy zaledwie kilka miesięcy temu dołączyli do grona licealistów.

Oto relacja jednej z uczestniczek: „Znienacka, na początku lekcji, która- jak sądziliśmy- odbędzie się jak zwykle, dostaliśmy zaproszenie na otrzęsiny. Poszliśmy do auli z naszą wychowawczynią - panią Jadwigą Czyż, a tam czekali już starsi koledzy. Przygotowali oni dla nas niezwykłe konkurencje. Najpierw zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Członkowie każdej z nich musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniami. Jedno z nich to taniec z wychowawczynią do  melodii, którą trzeba było wylosować. Tu spisaliśmy się znakomicie. Pokazaliśmy, że umiemy tańczyć w każdym  rytmie. Inna konkurencja sprawdzała, czy potrafimy wyjść z twarzą z każdej sytuacji. Należało wypić sok z cytryny bez grymasu na twarzy. Najzabawniej było jednak, kiedy z zakrytymi oczami losowaliśmy jakiś przedmiot z worka       i mieliśmy zgadnąć, co to jest. A były to rzeczy nietypowe, np.: drapaczka do pleców czy  przyrząd do baniek chińskich. Pozostałe zadania okazały się równie ciekawe: zbieranie ziemniaków za pomocą łyżeczki, szukanie landrynek w bitej śmietanie bez pomocy rąk i ubieranie baletnicy. To była świetna zabawa.” Na zakończenie otrzęsin uczniowie i wychowawczyni złożyli przysięgę o nietypowej treści. Chcecie wiedzieć jakiej? Obejrzyjcie koniecznie filmik!