Wizyta pani Jadwigi Wiśniewskiej- Posłanki do Parlamentu Europejskiego

Dnia 5 września naszą szkołę odwiedziła pani Jadwiga Wiśniewska- Poseł do Parlamentu  Europejskiego. W ramach akcji „Narodowe Czytanie” , której patronem jest pan Andrzej Duda-  Prezydent Rzeczypospolitej Polski, pani poseł zaprezentowała nam fragment książki Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.

Kontynuację opowieści  o losach Ligii, Winicjusza, Ursusa  i innych bohaterów tej wyjątkowej powieści, przedstawiła pani dyrektor Joanna Lula oraz uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie- Julia Lis. Wszyscy z nieukrywanym zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o potędze wiary i miłości. Pani poseł podarowała szkolnej bibliotece  przepiękne wydanie tej lektury ze specjalnym wpisem. Dziękujemy pani Jadwidze Wiśniewskiej za odwiedziny naszego gimnazjum             i mamy nadzieję, że jej wizyta zaowocuje tym, że młodzież chętniej będzie sięgać po książki, a czytanie stanie się nie przymusem szkolnym, a przyjemnością.