Wizyta pani Jadwigi Wiśniewskiej- Posłanki do Parlamentu Europejskiego

Rok 2016 to kolejny rok akcji „Narodowe Czytanie” , której patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polski, pan Andrzej Duda.  Z tej okazji nasze liceum odwiedziła pani Jadwiga Wiśniewska- Poseł do Parlamentu  Europejskiego. Zaprezentowała  nam fragment książki Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.

Kontynuację opowieści  o losach Ligii, Winicjusza, Ursusa  i innych bohaterów tej wyjątkowej powieści, przedstawiła pani dyrektor Joanna Lula oraz uczennica II naszej szkoły- Julia Lis. Wszyscy z nieukrywanym zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści o potędze wiary i miłości. Pani poseł podarowała szkolnej bibliotece  przepiękne wydanie tej lektury ze specjalnym wpisem.  Bardzo miła niespodzianka  spotkała Julię Lis, która angażuje się w życie szkolne, chętnie pomaga innym i jak powiedziała pani Wiśniewska „Pragnie życie przeżyć, a nie przeżuć.”  Nasza koleżanka została nagrodzona biletem na wyjazd do Strasburga. Dziękujemy pani Jadwidze Wiśniewskiej za odwiedziny naszego gimnazjum i mamy nadzieję, że jej wizyta zaowocuje tym, że młodzież chętniej będzie sięgać po książki, a czytanie stanie się nie przymusem szkolnym,             a przyjemnością.