Odlot- Dokąd?

Od 13 do 16 września 2016r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące  profilaktyki uzależnień z panem Andrzejem Sową- terapeutą, specjalistą w zakresie udzielania pomocy osobom uzależnionym. . Ich celem było wyposażenie młodzieży biorącej w nich udział w niezbędną wiedzę dotyczącą; substancji psychoaktywnych, łatwości uzależnienia się od nich, sposobów i trudności wyjścia z nałogu,    a także pokazanie, jak ważne w okresie dojrzewania są dobre kontakty z rodzicami.

Tematem zajęć były też zmienne emocje nastolatków i  rozumienie słowa „miłość”. Pan Andrzej Sowa wytłumaczył młodzieży, jakie mogą być skutki zażycia różnego rodzaju narkotyków czy alkoholu. W trakcie zajęć uczniowie mogli swobodnie się wypowiadaći dzielić swoimi doświadczeniami, odczuciami oraz przemyśleniami. Dzięki nowoczesnym metodom przekazu i aktywizacji uczestników tzn. pracy w grupie, burzy mózgów, odgrywaniu scenek, ćwiczeń projekcyjnych oraz wykładu zajęcia były bardzo ciekawe i niewątpliwie podobały się młodzieży. Pan A. Sowa mówił bez owijania w bawełnę, dzielił się przykładami z własnego życia, a także innych znanych mu osób i dzięki temu jego słowa trafiły do młodzieży.