Dzień Patrona Gimnazjum

Dnia 4 października 2016 r. odbył się Dzień Patrona Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach –

św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Koziegłowach. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Mariusz Frukacz – redaktor i dziennikarz Tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Następnie nauczyciele z uczniami w hali sportowej naszego gimnazjum uczestniczyli

w uroczystej akademii poświęconej pamięci św. Jana Pawła II. Hasłem były słowa: Jan Paweł II patronem rodziny i miłosierdzia. Podczas uroczystości uczniowie odczytywali słowa papieża Polaka o rodzinie oraz o czynieniu miłosierdzia. Nasz gość ks. Mariusz Frukacz opowiedział nam kilka ciekawych epizodów z życia św. Jana Pawła II oraz wspomniał o swoich wrażeniach ze spotkań z papieżem. Uroczystości uświetnił pięknymi pieśniami  chór Zespołu Szkół w Koziegłowach.

ZAPRASZAMY DO GALERII