Warsztaty archeologiczne

17 listopada 2016 roku uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach archeologicznych przeprowadzonych przez p. Ilonę Miklas – uczestniczkę Studium Doktoranckiego na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie wspólnie z nauczycielem historii p. Moniką Górą.

Pani archeolog  w ciekawy sposób opowiedziała o tajnikach swojej pracy, pokazała zdjęcia
z miejsc wykopalisk  oraz eksponaty tam znalezione. Uczniowie mieli również okazję spróbować trudnej sztuki tworzenia specjalistycznego rysunku odnalezionego eksponatu techniką, którą na co dzień posługują się specjaliści. Zadanie okazało się wcale nie takie łatwe.

W drugiej części warsztatów uczniowie mogli zobaczyć jak żyli, wyglądali  i walczyli średniowieczni rycerze, poczuć na sobie, jak nosi się rycerską zbroję. A to wszystko było możliwe dzięki uprzejmości Bractwa Rycerskiego
z Koziegłów, które udostępniło elementy ubioru i wyposażenia. Zadowolenie rysujące się na twarzach uczniów jest chyba najlepszą formą podziękowania za spotkanie.