Ratujemy i uczymy ratować

7     listopada w naszym liceum zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu pierwszej pomocy "Ratujemy i uczymy ratować". Celem szkolenia było wyposażenie uczniów
w wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież  dowiedziała się, co to jest resuscytacja, pozycja boczna ustalona, nauczyła się, jak należy sprawdzić przytomność i oddech osoby poszkodowanej, jak prawidłowo wezwać pomoc. Przeprowadzenie szkolenia przyczyniło się również do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacjach zagrożenia. Wyposażyło uczniów w  umiejętność wzywania pomocy, powiadamiania służb ratowniczych.

W czasie ćwiczeń praktycznych uczniowie udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy

i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.

ZAPRASZAMY DO GALERII