I Miś ma swoje święto

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat.

Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada.  W naszej szkole również nie zapomniano o tym święcie.
24 i 25 listopada nasi najmłodsi  uczniowie  zostali zapoznani
z sylwetkami  najbardziej znanych misiów - bohaterów literackich, a także  z historią powstania tego święta w formie prezentacji multimedialnej. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” nauczyciel bibliotekarz przeczytał dzieciom fragment opowiadania pt.”Kubuś Puchatek – wyprawa na ryby”. Nasi milusińscy uczestniczyli w wielu konkursach m.in.: układanie puzzli, rozwiązywanie łamigłówek matematycznych, wspólne wykonanie pracy plastycznej pt. ”Przyjaciele pluszowego misia”.
Na zakończenie wszyscy  zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci.