Spotkanie z ratownikami medycznymi z Maltańskiej Służby Medycznej

10.11.2016r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i 17.11.2016r. uczniowie klas IV – VI spotkali się z doświadczonymi instruktorami prowadzącymi kursy z zakresu pierwszej pomocy.

Na spotkaniu ratownicy udzielali instruktażu oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Po omówieniu zasad uczniowie  aktywnie brali udział, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratowników medycznych. Spotkanie to dostarczyło uczniom wielu pozytywnych wrażeń. W skupieniu chłonęli nowe wiadomości. Wszyscy już wiedzą,     w jaki sposób postępować w przypadku, gdy ktoś potrzebuje od nas pomocy. Uczniowie całej szkoły podstawowej otrzymali opaski odblaskowe, długopisy oraz certyfikaty uczestnictwa    w szkoleniu.

ZAPRASZAMY DO GALERII