Wyjazd wolontariuszy do Domu Małego Dziecka w Częstochowie

Dnia 13 lutego 2017 r. grupa wolontariuszy z gimnazjum wraz z wolontariuszami ze szkoły podstawowej oraz z opiekunami p. Moniką Pasek i p. Jarosławem Trębskim wybrała się do Domu Życia i Nadziei im. Bł. E. Bojanowskiego w Częstochowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Odwiedziliśmy dwie grupy dzieci – młodsze 3-latki oraz starsze w wieku od 4 do 10 lat. Nasi uczniowie- wolontariusze wspólnie bawili, się z dziećmi, śpiewali i grali w gry planszowe. Wszystkim maluchom podarowaliśmy  paczki z zabawkami, grami, ubrankami itp. Po spotkaniu z dziećmi udaliśmy się na Jasną Górę, aby pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej i zwiedzić muzeum „Bastion św. Rocha”.