Gimnazjaliści pamiętają o tym święcie!

,,Wiwat maj! Trzeci maj!”- te słowa oraz wiele innych wybrzmiały podczas uroczystej akademii w naszej szkole, której celem było upamiętnienie jakże ważnych dla Polaków wydarzeń z 1791r. Uczniowie pod opieką pań Jolanty Królickiej i Katarzyny Kuci przypomnieli historię naszej ojczyzny.

Całości dopełniła prezentacja multimedialna dotycząca tego trudnego dla naszej ojczyzny okresu i podkreśliła rangę faktu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprawę muzyczną akademii przygotowała pani Anna Łuszczyk- Matyja.  Pieśni śpiewane przez chór  szkolny sprawiły, iż poczuliśmy się prawdziwie dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Dzięki prezentacji tekstów utworów muzycznych wszyscy gimnazjaliści mogli przyłączyć się wspólnego, patriotycznego śpiewania.

„Korowodem cni Sarmaci

Wznieśmy dumnie swoje głowy

Bośmy nie są jacy tacy

Jeno dumny ród Piastowy”!