Dzień Papieski

28 października 2010 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pod hasłem "Świętymi Bądźcie",
w którym ukazali nauczanie kilku postaci z ogromnej rzeszy Sług Bożych wyniesionych przez Jana Pawła II do ołtarzy. Byli to: św. Franciszek, Matka Teresa
z Kalkuty, Siostra Faustyna Kowalska, Ks. Jerzy Popiełuszko. Uczniowie przebrani w stroje świętych wraz z piękną oprawą muzyczną przygotowaną przez panią Annę Łuszczyk podarowali nam chwile wzruszeń i pamięci o Janie Pawle II.

Tegoroczny jubileuszowy X Dzień Papieski przypada w chwili wyjątkowej. Czekamy bowiem na ogłoszenie błogosławionym lub świętym Największego z Rodu Polaków.

Odwaga Świętości – to wspaniała cecha – posiadało ją wielu dzisiejszych świętych, posiadał ja też Jan Paweł II. Także Ci, których spotykamy codziennie mają w sobie taką odwagę. Niemniej jednak dziś trzeba być niezwykle odważnym, aby ukazywać sens świętości.
Mamy nadzieję, że ukazanie wspaniałej cechy jaką jest Odwaga Świętości sprawi, że zechcemy ponownie odnaleźć siebie samych w blasku nauczania i osoby Jana Pawła II.

Organizatorzy: pani Marzena Włoch, ks. Łukasz Trynda