Stypendium Prezesa Rady Ministrów

7 października 2011 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Wśród 61 niezwykłych uczniów z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie znalazła się także uczennica klasy IIB Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Koziegłowach, Aneta Ćwik. Aneta uzyskała średnią ocen 5,38.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele parlamentu – poseł Jadwiga Wiśniewska i poseł Izabela Leszczyna oraz Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber i Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie – Anna Gamalczyk. Przybyli goście wyrażali się z uznaniem na temat osiągnięć naukowych laureatów. Otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest najwyższym uznaniem za pracę i zaangażowanie, które są konieczne, aby spełnić bardzo wysokie wymagania stawiane zdobywcom tej prestiżowej nagrody. Gratulacje skierowano również do rodziców uczniów oraz nauczycieli, którzy pomagają rozwijać talenty i odkrywać w życiu to, co  naprawdę ważne. Na spotkaniu wyrażono nadzieję, że stypendium otworzy następny, wspaniały i efektywny etap na drodze do naukowych sukcesów.