Opis projektu

Socrates Comenius 2011/2013

W roku 2011/2012 rozpoczynamy w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozeigłowach realizację programu Socrates Comenius pt. „Strabo's Culture Garden”. Projekt ten finansowany jest przez Unię Europejską.

Naszymi partnerami są następujące szkoły zagraniczne:

-         Scuola Secondaria 1 grado Leonardo da Vinci

Via delle Sorgenti s.n.c.

74010 Statte (TA)

ITALY Region Puglia

-         Scuola Secondaria Di Primo Grado „L.Pirandello”

Via Pastore s.n.

74100 Taranto

ITALY Region Puglia

O co chodzi w naszym projekcie?

Projekt „Strabo's Culture Garden” ma na celu zmianę stereotypów narodowych i polepszenie  rozumienia pojęcia różnorodności kulturowej. Jak również znalezienie podobieństw i różnic pomiędzy tradycyjnymi rzeczami, takimi jak np.: teatr, legendy, pokazy mody, potrawy narodowe, muzyka, taniec i gry na świeżym powietrzu, które są akceptowane jako dowód historii tego kraju w UE. Uczniowie i nauczyciele zdadzą sobie sprawę z istnienia różnych kultur, dzięki udziałowi w wielu działaniach zawartych w planie projektu.

Wierzymy, że ten rodzaj działalności i integracji pomiędzy szkołami będzie przydatny, aby osiągnąć wiarę w siebie, wzajemne zaufanie, sympatię i tolerancję. Z drugiej strony, chcemy zachęcić naszych uczniów do używania języka angielskiego w przyjemny sposób.

Chcielibyśmy podzieliść się naszą kulturą z innymi zagranicznymi szkołami. Współpraca europejska służy jako pomost pomiędzy różnymi państwami i ludźmi, któży mają różne doświadczenia życiowe i mówią różnymi językami. Udział w programie Comenius pozwoli nam zainspirować ludzi i poszerzyć ich horyzonty. W ten sposób, przełamiemy bariery i stereotypy, stworzymy otwarte i tolerancyjne społeczeństwo, nauczymy się respektu do innych, będziemy promować wartości moralne i etyczne. Wierzymy, że projekt „Strabo's Culture Garden”, rozwinie uczucie przyjaźni i tolerancji.

Co daje ten projekt?

-  poznanie interesujących ludzi
-  nowej kultury
-  nowych zwyczajów